HEDEFLERİMİZ

Detay Arabuluculuk Merkezi olarak bünyemizde yer alan tarafsız ve bağımsız, alanlarında uzman arabulucular ile uygun fiziki koşullara sahip merkezimizde, ulusal ve uluslararası alandaki özel hukuki uyuşmazlıkların, alternatif uyuşmazlık çözüm yöntemi olan arabuluculuk ile çözülmesi hususunda tarafları aydınlatıp, teşvik ederek , sistematik tekniklerle iletişim kurmasını sağlayarak, gizlilik ilkesi çerçevesinde, daha ekonomik ve kısa sürede, barışçıl, kalıcı, her iki tarafın menfaatlerine uygun çözümlere ulaşmalarını sağlamak,

Merkezimiz, Arabuluculuk faaliyetinin yapılacağı uygun fiziki koşullara sahip olması sebebiyle, arabuluculuk görüşmelerinin sağlıklı bir şekilde yapılarak, arabuluculuğun gelişimine katkı sağlamak amacıyla  diğer arabulucu meslektaşlar ile uyuşmazlık taraflarına, merkezimiz bünyesindeki toplantı odalarının kullanımı için hizmet verilmesini tesis etmek,

Alternatif uyuşmazlık çözüm yöntemi olarak Arabuluculuğun yaygınlaştırılarak, ihtilafların kısa sürede çözüme kavuşmasını sağlamak başlıca hedeflerimiz arasında yer almaktadır.

VİZYONUMUZ

İhtilafların çözümü için arabulucuya başvuruların çoğalmasının sağlanması,

Kazan-Kazan, yönteminin doğal sonucu olarak da toplumsal barışa katkı sağlanması,

Alternatif çözüm yolu olarak Arabuluculuğun yaygınlaştırılması sonucu,  mahkemelerin iş yükünün azalmasına katkıda bulunmak,

Arabuluculuk hizmetlerinin kurumsal bir çatı altında ve donanımlı bir ekip ile yapılmasının sağlanması,

Toplumda, alternatif çözüm yolu olarak Arabuluculuğa olan güvenin sağlanması.

HİZMETLERİMİZ

Arabuluculara Yönelik Hizmetlerimiz

Arabulucu arkadaşlarımız merkezimizin toplantı odalarını çalışma ve toplantı saatlerine göre saat ücretli olarak rezerve ederek kullanabilmektedir.

Aylık olarak kiralamak isteyen arabulucular ayda 10 saate kadar olan toplantılarını aylık ücret karşılığında kullanabilmektedir.

Kiralamalarda kırtasiye malzemeleri, bilgisayar, yazıcı ve her türlü ikramlar ücretsiz sunulmaktadır.

Ayrıca merkeze üye olmak isteyen meslektaşlarımız için üyelik başvuruları alınmaktadır.

Avukatlara Yönelik Hizmetlerimiz

Avukat arkadaşlarımız merkezimin toplantı odalarını çalışma ve toplantı saatlerine göre saat ücretli olarak rezerve ederek kullanabilmektedir.

Dava şartı arabuluculuk başvurularınızı doğrudan merkezimize yaparak süreci ihtiyari arabululuculuk olarak başlatabilir ve anlaşamama durumunda arabulucu belirleme tutanağı ile dava şartını tamamlamış olabilirsiniz.

MERKEZİMİZ

Merkezimizin lokasyonu, Bakırköy Adliyesi’ne yakınlığı, Ulaşım kolaylığı, Ofis donanımı,  güvenliği, arabuluculuğun kaliteli bir şekilde yürütülmesine olanak sağlayan 3 toplantı odası ve bekleme salonu ile Türkiye’nin örnek arabuluculuk merkezlerindendir. 

Toplantı odaları; bir adet 12 kişilik, iki adet 6  kişilik ferah, geniş, arabuluculuk toplantı normlarına uygun mekanlardan oluşmaktadır. Toplantı odaları ile bekleme salonunda, çay-kahve ve diğer ikramlarımız bulunmaktadır.

Arabuluculuğun gerektirdiği fiziki ortama uygun dizayn edilmiş olan merkezde, ofis mobilyalarından aksesuara kadar her ayrıntı  bu hizmete uygun olarak özel seçilmiştir. Görüşmeler esnasında gizliliğin korunması için ses yalıtımı ile mekan renkleri ve aydınlatmalar toplantılarda sükûneti sağlamaya yönelik düşünülmüş ve buna uygun dekore edilmiştir.   Arabuluculuğa özgü yazılım, arabulucu dostu olarak hizmetinize sunulmuştur. Program web tabanlı olup, online-offline olarak çalışabilmekte, arabulucunun yapması gereken tebligatları sms – email ve posta ortamında gönderip takip edebilmekte, hazır formlar ile arabuluculuk hizmetini kısa sürede sonlandırabilmekte. UYAP uyumlu çıktılar ile arabuluculuk portalına entegrasyon sağlanabilmektedir.

Global arabuluculuk sistemi merkeze kayıtlı arabulucular arasında haberleşme ve sekreterya hizmetlerine yönelik entegrasyon için gerekli alt yapıya sahiptir. Geniş bant kablolu ve kablosuz internet hizmeti, profesyonel baskı, telefon ve sekretarya hizmetleri ve sistemin içinde yer almaktadır.

Toplantı odalarından, eğitim salonlarından, sekreterya ve ikram hizmetlerinden diğer arabulucu meslektaşlar da faydalanabilecektir. 

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön